Cilt Bakımı İçin Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

1.       Cilt Temizleme İçin Zeytinyağı

Cildi temizlemek için bir çay bardağı kadar sızma zeytinyağı avuca alınarak parmak uçlarıyla dairesel hareketler yapılarak, bir dakika süreyle tüm cilde ve vücuda masaj yapılır.

2.       Makyaj Temizleme İçin Zeytinyağı

Göz makyajı ve suya dayanıklı bir rimel çıkarma işlemi çok az pamuk ve zeytinyağı ile kolayca halledilebilir. Zeytinyağı bilimsel olarak en doğal makyaj çıkarıcı olarak bilinir.

3.       Nemlendirici Zeytinyağı

Zeytinyağı bilinen en doğal nemlendiricidir. Her tip cildi nemlendirmek için kullanılabilir. Örneğin boyun bölgenize birkaç damla uygulanarak masaj yapıldığında, boynun daha elastik ve esnek olduğu görülür. Kırılgan ve narin tırnaklar için etkili çözüm tırnak etlerine uygulanabilir. Küvetin içine bir çay kaşığı zeytinyağı eklenerek cildin nemli kalması sağlanabilir.

4.       Anti – aging Zeytinyağı

Zeytinyağı yaşlanma karşıtı maddeler bakımından mükemmel bir bileşime sahiptir. E vitamini vücut üzerinde serbestçe dolaşan mikroplara karşı mücadelede çok etkilidir. Yaşlanan cilde direkt uygulanabilir. Bu, hasarlı cilt hücrelerini tamir ederek, daha genç bir görünüm kazandıracaktır.

5.       Yağlı Ciltler İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı cildi derinlemesine temizler ve cildin doğal yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Yağlı cilde zeytinyağı ile masaj yapılarak, sonrasında ılık su ile durulanır.  Zeytinyağı sivilce, leke, kist ve siyah nokta gibi cilt problemlerini gidermeye yardımcı olmaktadır.

cilt4

Bir cevap yazın