Çağımızın Sinsi Hastalığı Kanser

Çağımızın Sinsi Hastalığı Kanser

Uzman Dr. Elif Güveloğlu’nun yazmış olduğu “Kansere Karşı Savunmasız Değilsin” kitabının röportajının sonunu sizlerle paylaşıyoruz. Terra Bergama ailesi olarak, Dr. Elif Hanıma teşekkürlerimizi borç biliriz. Çalışmalarında başarılar dileriz.

Röportajın tamamı için : http://www.okuryazar.tv/elif-guveloglu-kansere-karsi-savunmasiz-degilsin/

… Ve son olarak mutfağımızın olmazsa olmazı yağlar… Zeytinyağı mucize diyorsunuz kitabınızda. Zeytinyağı konusunda da kafamız biraz karışık. Zeytinyağı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Zeytinyağının mucizeleri neler?

E.G : Yağlar, önceleri “zararlı” gibi gösterilse de artık bilimsel veriler “doğru yağların” birçok kanser türüne karşı koruyucu olduğu lehine. Zeytinyağı, bunların en önemlisi, adeta bir “iksir”. Zeytinyağı mucizevi bir gıda, bizi hem kanserden, hem Alzheimer’dan hem de erken yaşlanmadan koruyor. Kesinlikle soğuk sıkma yöntemiyle elde edilmiş ve kimyasal hasarlanmaya maruz kalmamış zeytinlerden elde edilmiş olması gerekiyor eğer şifa amaçlı kullanacaksak bu cevheri. En iyisi “organik soğuk sıkma” sızma zeytinyağları.

Elif Güveloğlu

Kansere Karşı Savunmasız Değilsin! / Yazar: Elif Güveloğlu / Postiga Yayınları / Genel Yayın Yönetmeni:Nurettin Hacıkurtiş /Kitap Editörü : Ece Özbaş Korkmaz /Sayfa Tasarımı :Adem Şenel/ Kapak Tasarımı: Yunus Karaaslan / Kapak Resmi :Abdurrahim Sönmez / Birinci Baskı /Şubat 2012 /448 sayfa

Elif Güveloğlu: Uzman Doktor. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek 1997′de Tıp Doktoru oldu ve çeşitli devlet ve özel sağlık merkezlerinde pratisyen doktor olarak çalıştı.  Hastalıkların tanısını belirleyen bir bilim dalı olan patoloji üstüne çalıştı ve “Patolog Doktor” unvanı aldı. Bitkisel ilaçlar konusunda eğitim için çeşitli üniversitelerin düzenlediği Fitoterapi kurs ve kongrelerine katılmış ve bu konuda çeşitli sertifikalar almıştır. Yeditepe Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi’nde Fitoterapi yüksek lisansına devam etmektedir.

Bir cevap yazın